Change the Story
Avrupa çapında yeni iklim hikayeleri yaratmak

Proje Faaliyetleri

İMKB Gazi Ortaokulu’nda 30 Ekim 2021 tarihinde gösterim düzenledik.

Projemizde gönüllü olarak yer alan pilot okullarımızdan İMKB Gazi Ortaokulu’nda online olarak Change the Story projesi kapsamında çocukların hazırladığı dijital hikayeleri izledik. Aileler, öğretmenler ve çocukların katıldığı etkinlikte, çocukların iklim krizine dikkat çekmek için hazırladığı hikayeler büyük beğendi topladı.

Şehit Erdem Uçar Ortaokulu’nda 28 Aralık 2021 tarihinde gösterim düzenledik.

Projemizde gönüllü olarak yer alan pilot okullarımızdan Şehit Erdem Uçar Ortaokulu’nda Change the Story projesi kapsamında çocukların hazırladığı dijital hikayeleri izledik. Programa Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü, okul müdürü, öğretmenler, aileler ve çocuklar katıldı. Çocukların iklim krizine dikkat çekmek için hazırladığı hikayeler büyük beğendi topladı.

Projemizle ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve haberler

Change the Story projemizin 2022 yılında yaygınlaştırma faaliyetleri devam ediyor. Projemizin instagram hesabında her hafta bir dijital iklim hikayemizi paylaşıyoruz. Projemiz hakkında hakkında sosyal medya hesaplarında yapılan tüm paylaşımlarına ve haber linklerine buradan ulaşabilirsiniz.


Bu klip "Hikayeni Değiştir" projesinde öğrencilerle ve öğretmenlerle yaptığımız çalışmayı anlatmaktadır.

This video clip explains our work with students and teachers in "Change the Story" project.